Herbata na odchudzanie

Herbata na odchudzanie

Herbata na odchudzanie

Odchudzanie wiąże się z reguły z wiecznymi dietami, zwiększoną aktywnością fizyczną i unikaniem kalorycznych potraw. Tymczasem rzadko kto korzysta z takiego dobra jak herbata na odchudzanie. Naukowcy potwierdzili znakomite zdolności zielonej herbaty polegające na hamowaniu aktywności enzymów rozkładających tłuszcze. Dzięki tej funkcji nie następuje wchłanianie tłuszczy do organizmu. Są one wydalane w postaci niezmienionej. Ponadto dzięki zawartym związkom polifenoli powstaje ze spalonego tłuszczu energia, która wydziela się w postaci ciepła. Można więc stwierdzić iż jest to idealna herbata na odchudzanie. Wspiera ona bowiem utratę wagi oraz jej utrzymanie w odpowiednich normach.

Inna odmianą zielonej herbaty jest czarna herbata. Na odchudzanie i smukłą sylwetkę jest stosowana od bardzo dawno. Ponadto czarna herbata szybko dodaje energii i odświeża. Duża zawartość teiny pobudza i wspomaga koncentrację. Dzięki zawartym w niej składnikom mineralnym tj. fluor, wapń, fosfor ma właściwości wzmacniające kości. Kolejna herbatą na odchudzanie jest herbata czerwona, w szczególności Pu-Erh. Wyjątkowych wartości nadaje jej obecność czynnych związków i zachodzących podczas dojrzewania herbaty procesów. Ponadto dzięki zawartości kofeiny zwiększony jest wydatek energii i produkcja ciepła w organizmie. Co wpływa na zmniejszenie masy ciała. Regularne spożywanie czerwonej herbaty wpływa na zwiększenie metabolizmu a co za tym idzie utratę zbędnych kilogramów.

Do innych herbat na odchudzanie można również zaliczyć Yerba Mate. Ta herbata paragwajska to idealna alternatywa dla kawy czy zwykłej herbaty. Przyśpiesza ona przemianę materii i łagodzi głód, naturalnie pobudza umysł i ciało, likwiduje objawy zmęczenia, podnosi sprawność fizyczną i intelektualną, poprawia koncentrację i zwiększa zdolność odpornościową organizmu. Ponadto ułatwia trawienie i odbudowuje zniszczone tkanki jelit i żołądka.

reklama

Suplementy

www.klubodchudzania.pl www.antykoncepcja.net www.astmaoskrzelowa.pl