Chcesz schudnąć? Poznaj zioła, które ci w tym pomogą!

Chcesz schudnąć? Poznaj zioła, które ci w tym pomogą!

W walce z nadmierną masą ciała coraz częściej stosuje się różnorodne zioła odchudzające. Ich skuteczność została potwierdzona przez wiele badań naukowych. W przypadku połączenia ziół odchudzających z odpowiednią dietą i aktywnością fizyczną, efekt jest całkowicie pewny.

Obecnie w sklepach zielarskich można kupić wiele gotowych mieszanek ziołowych mających działanie odchudzające. Właściwie dobrane zioła pomogą oczyścić organizm ze zgromadzonych przez lata toksyn, przyspieszyć metabolizm, zmniejszyć uczucie głodu i jednocześnie wspomóc proces spalania tkanki tłuszczowej.

Popularne zioła na odchudzanie?

Picie naparów (herbatek) z ziół wykazujących działanie odchudzające może wspomóc naturalny proces oczyszczania organizmu i pozbywania się nadmiernej masy ciała.

Najbardziej popularne zioła do tego typu kuracji to:

 • Skrzyp polny – wykazuje działanie moczopędne i poprawiające przemianę materii. Najważniejszym jego składnikiem jest krzemionka, która rozpuszczając się w wodzie, zostaje wchłaniana w przewodzie pokarmowym, wspomagając przemianę materii.
 • Mniszek lekarski – wykazuje działanie moczopędne, pomagając pozbyć się nagromadzonej w organizmie wody.
 • Fiołek trójbarwny – poprawia przemianę materii, działa odtruwająco na organizm i moczopędnie. Oprócz działania odchudzającego, wpływa również na zapewnienie pięknej skóry.
 • Kruszyna pospolita – pobudza funkcje jelita grubego, działa przeczyszczająco, zwiększając jednocześnie ilość wytwarzanej żółci.
 • Lubczyk lekarski – pobudza metabolizm, redukuje nadmierną fermentację jelitową, łagodzi bóle brzucha, niestrawność, pobudza układ trawienny do większej pracy.
 • Mięta pieprzowa – reguluje procesy trawienne, zwiększa wydzielanie soku żołądkowego.
 • Łopian – pobudza do pracy żołądek, jelita i nerki, jednocześnie zwiększając metabolizm i proces oczyszczania organizmu z toksyn. Pobudzając te procesy skutecznie wpływa na pozbycie się zbędnych kilogramów.
 • Poziomka pospolita – działa moczopędnie, likwiduje stany zapalne jelit i wykazuje właściwości przeczyszczające.
 • Szałwia lekarska – pobudza wydzielanie soku żołądkowego, reguluje perystaltykę jelit.
 • Bazylia – ułatwia trawienie białka i tłuszczu.
 • Cząber – pobudza wydzielanie soku żołądkowego, łagodzi stany zapalne.
 • Tymianek – ułatwia trawienie tłustych pokarmów.
 • Chili – pobudza procesy trawienne.
 • Owoc jałowca – działa moczopędnie, wzmaga wydzielanie żółci.

Zioła szwedzkie na odchudzanie

Oprócz rodzimych mieszanek ziołowych, w aptekach i sklepach zielarskich dostępne są „szwedzkie zioła odchudzające”. Ich receptura została opracowana przez dawnych mnichów i uzupełniona przez szwedzkiego lekarza dr Samsta i Marię Treban. Oprócz działania leczącego wiele chorób, wykazują skuteczne działanie odchudzające. Odpowiednia kompozycja ziół powoduje wyregulowanie procesów trawiennych, poprawienie wydzielania soków żołądkowych i przyspieszenie trawienia. Działanie ziół szwedzkich jest wykorzystywane w przyspieszaniu przemiany materii i pozbywaniu się zbędnych kilogramów.

Zioła tybetańskie na odchudzanie

Kolejną mieszanką ziół wspomagających odchudzanie są zioła tybetańskie. Ich regularne przyjmowanie pobudza metabolizm, wpływa na zmniejszenie łaknienia i oczyszcza organizm z szkodliwych substancji wytwarzanych w procesie przemiany materii. Po takim przygotowaniu organizmu, następuje wyregulowanie metabolizmu i sukcesywne pozbywanie się nadmiernej masy ciała. Stosowanie ziół tybetańskich jest w pełni bezpieczne i nie powoduje efektu jo-jo.

reklama

Suplementy

www.klubodchudzania.pl www.antykoncepcja.net www.astmaoskrzelowa.pl