Tabletki odchudzające - wady i zalety

Tabletki odchudzające - wady i zalety

Czy należy stosować tabletki odchudzające? Poznaj wady i zalety.

Różnego rodzaju tabletki na odchudzanie możemy kupić w wielu sklepach i aptekach, ale czy naprawdę są one skuteczne w walce z nadwagą?
Ludzie stosują różne programy i diety odchudzające, nie widząc jednak szybkich rezultatów wiele osób sięga po tabletki na odchudzanie.

Dla niektórych osób stosowanie tabletek odchudzających może się wydać najprostszym rozwiązaniem. Niektórzy myślą nawet, że takie tabletki odchudzające mogą czynić cuda w walce z nadwagą. Przed zakupem takich pigułek na odchudzanie powinieneś wziąć kilka rzeczy pod uwagę:

Zazwyczaj tabletki odchudzające są dostępne w dwóch formach – preparaty bez recepty i leki na receptę. Tabletki bez recepty można kupić w różnych sklepach, jednak to, że są one łatwo dostępne wcale nie oznacza, że są bezpieczne dla zdrowia. Mogą wystąpić działania niepożądane, takie jak problemy przewodu pokarmowego, choroby skóry i zaburzenia snu. W niektórych skrajnych przypadkach mogą nawet wystąpić reakcje zagrażające życiu. Jeśli przyjmujesz inne leki na choroby serca lub wysokie ciśnienie to powinieneś być szczególnie ostrożny, ponieważ niektóre tabletki odchudzające mogą „kolidować” z różnymi innymi lekami.

Ludzie kupują tabletki na odchudzanie z myślą, że w szybki i łatwy sposób schudną. Przeważnie takie leki nie czynią cudów, a wiele z nich działa tylko w połączeniu z odpowiednią dietą i ćwiczeniami fizycznymi.

Innego rodzaju lekiem są tabletki odchudzające na receptę przepisywane przez lekarza tylko w ostateczności. Wyróżniamy trzy główne rodzaje takich leków:
- pierwsze ograniczają apetyt
- drugie tłumią głód
- trzecie zmniejszają wchłanianie tłuszczu ze spożywanego pokarmu

Nie wszystkie środki odchudzające są bezpieczne, dlatego przed zakupem tabletek na odchudzanie należy się dobrze zastanowić czy aby na pewno są one nam potrzebne. Dobrze jest też zasięgnąć porady lekarza. Proszę pamiętać, że najlepszym i bezpiecznym sposobem na odchudzanie jest: zdrowa i dobrze dobrana dieta oraz ćwiczenia fizyczne.

reklama

Suplementy

www.klubodchudzania.pl www.antykoncepcja.net www.astmaoskrzelowa.pl