Tabletki na odchudzanie

Tabletki na odchudzanie

1. Wiosenne odchudzanie spod znaku Forte

 

Zimą większość z nas redukuje aktywność do minimum – zwłaszcza tę na świeżym powietrzu. Dlatego po kilku miesiącach może się okazać, że tu i ówdzie zebrało się nieco zbędnego wiosną tłuszczu. Pierwsze promienie słońca sprawiają, że większość osób zaczyna penetrować zasoby Internetu w poszukiwaniu rewelacyjnych i skutecznych środków odchudzających. Czy jednak tabletki odchudzające gwarantują skuteczne i bezpieczne odchudzanie?

 

Wbrew powszechnie panującej opinii tabletki na odchudzanie są obecnie nie tylko skuteczne, ale gwarantują także wysoki poziom bezpieczeństwa związany z ich przyjmowaniem. Dla wszystkich, którzy chcieliby skutecznie zrzucić kilka kilogramów polecamy nowy preparat, który w 2013 roku może się okazać niezastąpionym sojusznikiem w odchudzaniu i skuteczną alternatywą wobec nierzadko drakońskich diet. „Odchudzanie Forte” to suplement diety zawierający wyciąg z Garcynii Cambogii.

 

Tabletki na odchudzanie wzbogacone wyciągiem z tej rośliny są niezwykle bogatym źródłem kwasu hydroksycytrynowego – HCA, który zwiększa metabolizm tłuszczu i jednocześnie zmniejsza łaknienie. Dlatego osoby stosujące tabletki „Odchudzanie Forte” znacznie rzadziej podjadają między posiłkami. Ponadto w tabletkach na odchudzanie, o których mowa w niniejszym artykule zawarta jest Guarana i L-karnityna – te dwie substancje zwiększają potencjał energetyczny organizmu i poprawiają perystaltykę jelit. „Odchudzanie Forte” są jednym z niewielu preparatów na polskim rynku, który  zawiera także ekstrakt z brazylijskich jagód Acai Berry, które wykazują silne właściwości antyoksydacyjne oraz błonnik. Wymienione powyżej składniki sprawiają, że tabletki

 

„Odchudzanie Forte” są obecnie jednym z niewielu preparatów, które skutecznie zapobiegają wystąpieniu efektu jo-jo. Według wielu ekspertów zajmujących się problematyka odchudzania tabletki „Odchudzanie Forte” są obecnie najlepszymi i najbezpieczniejszymi tabletkami na odchudzanie na polskim rynku.

 

 

 

2. Skutecznie (nie)bezpieczne odchudzanie, czyli dlaczego zakazany owoc kusi najbardziej?

 

 

Osoby cierpiące na nadwagę lub otyłość są gotowe w zasadzie na wszystko, żeby tylko przestać się wyróżniać w tłumie – bo przecież nadwaga od zawsze była przypadłością napiętnowaną w społeczeństwie.

 

Wśród tabletek na odchudzanie wiele odznacza się wysoką skutecznością, ale niestety bardzo często owa skuteczność obwarowana jest ryzykiem wystąpienia bardzo groźnych dla zdrowia i życia skutków ubocznych. Każdego roku Europejska Agencja Leków (EMEA) aktualizuje listę tabletek odchudzających i innych substancji, które mogą się okazać niebezpieczne dla zdrowia.

 

Ponieważ większość producentów tabletek nie przekazuje pacjentom pełnej informacji dotyczących możliwych efektów ubocznych w związku z przyjmowaniem tabletek dlatego większość zakazów dotyczących dystrybucji leków, w tym tabletek odchudzających, pojawia się po wielomiesięcznej obecności preparatów na rynku i ewentualnej odpowiedzi zwrotnej ze strony konsumentów. Nie inaczej było w przypadku tabletek na odchudzanie Meridia. Europejska Agencja Leków wprowadziła zakaz dystrybucji tabletek odchudzających Meridia dopiero na początku 2010 roku. Taka decyzja była konsekwencją informacji, które obiegły w zasadzie cały świat a dotyczyły kilkunastu zgonów spowodowanych przez tę skuteczną bądź co bądź tabletkę odchudzającą.

 

Zanim ktokolwiek sięgnie po nielegalną obecnie tabletkę na odchudzanie Meridia, powinien zdawać sobie sprawę z tego, że zawarta w tabletkach sibutramina jest związkiem o działaniu silnie anorektycznym. Przyjmowanie tabletek Meridia powoduje znaczący spadek łaknienia, co dla osób otyłych wydaje się być bodźcem by sięgnąć po tabletki, ale niewielu pacjentów zdaje sobie sprawę, że sibutramina ma działanie podobne do amfetaminy. Niestety efekty uboczne zbliżone są do tych, które powoduje narkotyk. Wielu pacjentów przyjmujących Meridię lub inne leki zawierające sibutraminę uskarża się na suchość w ustach, krwawienia z nosa, zaparcia, sile bóle brzucha i wzrastające z każda tabletką poczucie niepokoju…o wystąpienie efektu jo-jo.

 

Przyjmowanie Meridii jest bardzo ryzykowne i nie należy ulegać pokusie szybkiego zrzucenia zbędnego balastu kilogramów, gdy stawką może być nawet życie. Dlatego nie warto szukać tabletek pochodzących z przemytu, które można kupić na forach internetowych poświęconych odchudzaniu. Pamiętaj – zdrowie jest ważniejsze niż szczupła, anorektyczka sylwetka.

 

 

3. Adipex, czyli pomyśl zanim zaczniesz chudnąć!

 

Kiedy nadwaga lub otyłość zaczynają być uciążliwe, wówczas wiele osób próbuje znaleźć sposób, by skutecznie pozbyć się nadmiaru ciała. Wydawać by się mogło, że najprostszą formą terapii odchudzającej są tabletki odchudzające, które na kolorowych billboardach reklamują szczupłe kobiety. Okazuje się jednak, że nie wszystkie tabletki odchudzające są bezpieczne dla przyjmujących je pacjentów – taki właśnie jest Adipex, zakazany obecnie preparat odchudzający zawierający sibutraminę.

 

Tabletki na odchudzanie wydają się być najszybszym sposobem na zrzucenie kilku kilogramów, ale nie wszystkie tabletki odchudzające są bezpieczne dla zdrowia. Popularny jeszcze kilka lat temu preparat o handlowej nazwie Adipex bił rekordy popularności, przede wszystkim dlatego, że był naprawdę skuteczny. Okazało się jednak, że owa skuteczność może prowadzić do poważnych komplikacji zdrowotnych ze śmiercią włącznie. Dlatego preparaty zawierające sibutraminę, takie jak Adipex, Meridia czy Zelixa zostały wycofane z obrotu na terytorium całej Unii Europejskiej. Co sprawiło, że tabletki odchudzające wywołały taki alarm? Otóż wykazano, że sibutramina jest substancją, która oddziałuje na mózg i organizm w sposób zbliżony do działania amfetaminy. Pacjenci, którzy przyjmowali tabletki odchudzające Addipex nie tylko mieli objawy uzależnienia od leku, ale w przypadku odstawienia pojawiały się objawy zbliżone do typowego głodu narkotykowego.

 

Do najczęściej występujących skutków ubocznych łączonych z przyjmowaniem tabletek na odchudzanie Adipex zaliczyć należy:

 

Nadciśnienie płucne

 

Długotrwałe przyjmowanie tabletek odchudzających Adipex oraz innych zawierających sibutraminę może skutkować wystąpieniem nadciśnienia płucnego. Jeśli choroba zostanie zdiagnozowana należy stosować się do wskazać lekarza i jak najszybciej zaniechać stosowania tabletek odchudzających. Niestety w przypadku zdiagnozowanego nadciśnienia płucnego rokowania są bardzo niekorzystne, ponieważ średnie przeżycie osób ze zdiagnozowanym nadciśnieniem płucnym wynosi od 2 do 8 lat

 

Zaparcia

 

Przyjmowanie tabletek odchudzających Adipex może także skutkować pojawieniem się zaparć. Tabletki Adipex blokują receptory zlokalizowane w przewodzie pokarmowym. Jeśli w trakcie przyjmowania tabletek odchudzających pojawią się zaparcia należy zaprzestać przyjmowania tabletek odchudzających i zgłosić się do lekarza, ponieważ może się rozwinąć obrzęk przewodu pokarmowego, co może być niebezpieczne dla zdrowia i życia.

 

Bezsenność

 

Tabletki na odchudzanie Adipex bardzo często powadzą do chronicznej bezsenności. Dzieje się tak ponieważ sibutramina blokuje obszary mózgu odpowiadające za sen. Utrzymująca się bezsenność może być niebezpieczna dla ogólnego stanu zdrowia pacjenta, ponieważ w wyniku przemęczenia i senności w ciągu dnia pacjent może doprowadzić do niebezpiecznych dla siebie i otoczenia sytuacji.

 

To tylko niektóre negatywne aspekty związane z przyjmowaniem tabletek odchudzających, które zawierają sibutraminę. Dlatego przed poszukiwaniem tabletek odchudzających na forach internetowych lub poza granicami kraju warto się dobrze zastanowić, by marzenie o szczupłej sylwetce nie przerodziło się w marzenie o przeżyciu.

 

 

4. Tabletki odchudzające ja narkotyki, dlaczego Zelixa została zakazana?

 

Nie ulega wątpliwości, że przyjmowanie jakichkolwiek leków powinno być poprzedzone wizytą u lekarza i zapoznaniem się z ulotką, na której powinny znaleźć się wszystkie istotne dla pacjenta informacje. Niestety wiele osób zapomina o tym, że ulotka może dostarczyć wiedzy, która może uratować życie. W przypadku tabletek odchudzających producenci zazwyczaj nie przekazują wszystkich informacji, które przecież mogłyby odstraszyć potencjalnych klientów. Dla osób, które kiedykolwiek przyjmowały tabletki odchudzające Zelixa taki „straszak” byłby jednak wskazany. Dlaczego? Zapraszamy do lektury artykułu, który z całą pewnością rozwieje wątpliwości dotyczące zakazu sprzedaży Zelixy na terytorium UE.

 

Kilka lat temu w wielu środowiskach panowało przekonanie, że wreszcie powstał syntetyczny związek, który pozwoli zażegnać epidemię nadwagi i otyłości, która zaczęła nękać wysokorozwinięte społeczeństwa. Dość szybko jednak wykazano, że tabletki odchudzające zawierające w swoim składzie sibutraminę mogą stać źródłem poważnych problemów zdrowotnych u osób, które zdecydowały się na taką terapię odchudzającą.

 

Zawarta w tabletkach Zelixa sibutramina jest związkiem, który bardzo skutecznie oddziałuje na obszary mózgu kontrolujące poczucie głodu i sytości. Blokada tych obszarów sprawia, że u wielu pacjentów odnotowano spadek masy ciała sięgający nawet 25 kg w ciągu niespełna miesięcznej kuracji. Optymizm dość szybko jednak został zgaszony przez docierające od pacjentów sygnały o uciążliwych efektach ubocznych. Zanotowano także 20 przypadków zgonów wśród pacjentów przyjmujących tabletki odchudzające, w których składnikiem aktywnym była sibutramina.

 

Osoby, które stosowały farmakologiczną terapię odchudzającą oparta o Zelixę, Apedix lub Meridię bardzo często zgłaszały się do lekarzy z niepokojącymi objawami, takimi jak suchość w ustach, mdłości, zawroty głowy, palpitacje serca, drżenie rąk. Dość szybko znaleziono powód wymienionych powyżej objawów. Okazało się, że sibutramina działa w sposób podobny do amfetaminy i podobnie jak narkotyk powoduje silne uzależnienie. Między innymi dlatego tabletki odchudzające takie jak Zelixa zostały zakazane na terytorium Unii Europejskiej.

 

Dla osób cierpiących na nadwagę mamy jednak dobrą wiadomość – od czasów Zelixy i innych tabletek odchudzających zawierających sibutraminę wiele się zmieniło a medycyna znalazła szereg nowatorskich rozwiązań, które z całą pewnością staną się źródłem sukcesu wszystkich tych, którzy chcieliby zrzucić kilka kilogramów.

 

 

5. Innowacyjna skuteczność Novoslimu?

 

Kolorowe pisma i tablice reklamowe są dla wielu osób swoistym wyznacznikiem panujących trendów i to nie tylko w modzie. Szczupłe kobiety i wysportowani mężczyźni zerkający z reklam są dla wielu otyłych lub cierpiących na nadwagę osób powodem dla którego decydują się na wprowadzenie w życie planu odchudzania – nie rzadko wspomaganego rewelacyjnymi tabletkami odchudzającymi, które można znaleźć w każdej aptece. Czy stosowanie tabletek odchudzających może doprowadzić do widocznego spadku masy ciała?

 

 

Zdaniem dystrybutora tabletek Novoslim, które niedawno pojawiły się na polskim rynku, odchudzanie bez efektu jo-jo jest możliwe. Postanowiliśmy przyjrzeć się nieco bliżej innowacyjnym tabletkom, nad którymi parce trwały ponad 3 lata. Co wobec tego zasługuje na uwagę w przypadku tabletek odchudzających Novoslim i dlaczego warto zaufać ich dystrybutorowi?

 

Z całą pewnością warto zwrócić na opublikowany na stronie dystrybutora skłąd tabletek odchudzających Novoslim. Okazuje się, że największy procentowy i wagowy udział w tabletkach ma L-karnityna, która odpowiada za transport kwasów tłuszczowych do mitochondriów komórkowych, w których ulegają one przemianom, w wyniku których uwalniana jest energia niezbędna podczas aktywności. Między innymi dlatego L-karnityny jest tak popularny suplementem diety wśród sportowców. Karnityna ma także zdolność do przyłączania grup arylowych i dlatego odgrywa istotą rolę w procesach detoksykacyjnych.

Zawarta w tabletkach na odchudzanie Novoslim L-karnityna daje wobec tego nadzieję na skuteczne odchudzanie, ale niestety wiąże się to ze wzrostem poziomu energetycznego organizmu i napięcia mięśniowego, które powinno być rozładowane podczas odpowiedniego treningu. Niestety dystrybutor o tym nie wspomina.

 

Pozostałe substancje zawarte w tabletkach na odchudzanie Novoslim można traktować jako substancje pomocnicze, których blask jest nieco przyćmiony wspomnianą karnityną. Należy bowiem zdawać sobie sprawę z tego, że na całym świecie rekordy popularności biją przede wszystkim takie środki, które czerpią z natury pełnymi garściami czyniąc podstawowym składnikiem tabletek wyciągi roślinne, głównie z Garcynii Cambogii czy owoców Acai.

 

Czy tabletki odchudzające Novoslim są skuteczne? Trudno osądzić bez informacji zwrotnych od pacjentów przyjmujących ten preparat, ale naszym zdaniem Novoslim jest preparatem o wątpliwej skuteczności jeśli jego przyjmowanie nie będzie poparte zmianami stylu życia, dietą i zwiększoną aktywnością fizyczną.

 

reklama

Suplementy

www.klubodchudzania.pl www.antykoncepcja.net www.astmaoskrzelowa.pl