Fast Food

Fast Food

Wpływ jedzenia typu Fast Food na ludzkie zdrowie. Fast foody to już nie tylko problem amerykanów. W Polsce aktualnie również zaczynają być dużym zagrożeniem dla zdrowia. Niestety w dzisiejszych czasach, kiedy tempo życia jest bardzo szybkie, gdy nie mamy nawet czasu przygotować sobie zdrowego posiłku, McDonaldsy oraz inne bary serwujące tak zwane śmieciowe jedzenie cieszą się ogromną popularnością. Co prawda wielu odżywiających się w ten sposób ludzi zdaje sobie sprawę, że nie jest to najzdrowsze jedzenie, jednak prawdopodobnie dopiero, gdy ich ciało zacznie niedomagać, między innymi właśnie z powodu złych nawyków żywieniowych, zaczną myśleć nad skończeniem z tego typu posiłkami.

Na nasze nieszczęście większość posiłków typu fast food jest rzeczywiście bardzo smaczna, a na dodatek tania.

W rezultacie zjedzenie całkiem sporej porcji przykładowo w McDonaldsie czy KFC wychodzi znacznie taniej, niż zjedzenie podobnej porcji w jakimkolwiek niefirmowym miejskim barze, nie wspominając już o miejscach, które specjalizują się w zdrowej żywności. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z zagrożeń, jakie niesie za sobą regularne spożywanie posiłków typu fast food. Zawierają one przede wszystkim ogromne ilości tłuszczów oraz węglowodanów, a także soli, co przekłada się na bardzo dużą ilość kalorii w każdym proponowanym przez bary fastfoodowe daniu.

Jadając przede wszystkim fast foody nie dostarczamy naszemu organizmowi także niezbędnych dla jego zdrowego funkcjonowania składników odżywczych. Osoby, które przez dłuższy czas stołują się w tego typu miejscach mogą zauważyć różnicę w samopoczuciu- zazwyczaj są to takie objawy jak większe zmęczenie, ospałość, brak kondycji fizycznej, spadek aktywności seksualnej, rozdrażnienie, no i, co oczywiste, przybieranie na wadze. Jednak są to zaledwie pierwsze objawy spowodowane niewłaściwym i niezdrowym odżywianiem się. Jeśli je zlekceważymy, wkrótce możemy poczuć się jeszcze gorzej, a także mogą pojawić się choroby serca, choroby wątroby, miażdżyca, a nawet zaatakować może nas nowotwór.

Tak właśnie może skończyć się przygoda z barami typu fast food.

Jest to bunt organizmu w związku z tym, że nie dostarczamy mu przez dłuższy czas potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania składników, między innymi wystarczającej ilości białka, minerałów oraz witamin. Zamiast tego faszerujemy go kwasami tłuszczowymi typu trans, które z kolei odpowiedzialne są za powstawanie toksycznych substancji. Dla tych, którzy cały czas nie wierzą w to, że fast foody potrafią zniszczyć zdrowie, polecam obejrzenie filmu dokumentalnego pod tytułem Super Size Me, gdzie przeprowadzony został eksperyment dotyczący właśnie odżywiania się tego typu śmieciowym jedzeniem. Jeśli jednak nie możesz obejść się bez frytek albo, Chickenburgera wiedz, że można przyrządzić sobie takie danie również w domu korzystając ze składników, które nie będą tak źle wpływać na zdrowie.

 

reklama

Suplementy

www.klubodchudzania.pl www.antykoncepcja.net www.astmaoskrzelowa.pl