Najlepszy sposób na odchudzanie - porady

Najlepszy sposób na odchudzanie - porady

Jaki jest najlepszy sposób na odchudzanie?

Wiele diet odchudzających nie działa zbyt dobrze, ponieważ są to diety krótko terminowe - takie diety nie są najlepszym sposobem na odchudzanie. Zazwyczaj po zakończeniu takiej diety wiele osób zaczyna jeść jeszcze więcej i tym sposobem powraca do złych nawyków żywieniowych. Najlepszym sposobem na odchudzanie jest dokonanie trwałych zmian w naszych ogólnych przyzwyczajeniach (nawykach).

Trening fizyczny i zdrowe odżywanie zwiększy twój metabolizm i organizm będzie spalał więcej kalorii. Pomoże nam to również poprawić wyniki w programie ćwiczeń wraz ze spalaniem tłuszczu.

Istnieją dwa sposoby, aby zwiększyć metabolizm organizmu: zwiększenie aktywności fizycznej i dieta opierające się o mniejsze posiłki w trakcie dnia. Te dwa sposoby na przyspieszenie metabolizmu będziemy musieli dostosować do naszego stylu życia. Może to być proces długoterminowy i zmiany można wprowadzać stopniowo. Należy również pamiętać, ze wszystko to robimy w celu zmiany naszego życia na „zdrowsze”. Nie powinno być trudne wprowadzenie kilku dodatkowych ćwiczeń nawet do napiętych harmonogramów dnia codziennego. Na przykład można używać schodów zamiast windy – w ten sposób łatwo i szybko spalimy kilka dodatkowych kalorii. Zazwyczaj podczas pracy mamy do dyspozycji jedną lub dwie przerwy, zamiast siedzieć w biurze warto jest wybrać się na spacer wokół budynku biurowego – tym sposobem spalimy również kilka kalorii.

Jedzenie mniejszych posiłków może być również przyjemne, jeśli te posiłki będą smaczne i syte. Po takim posiłku na pewno będziesz chciał jeść częściej, na przykład sześć razy, a nie tylko trzy. Spożywanie mniejszych posiłków częściej utrzymuje układ pokarmowy aktywny i zapobiega odkładaniu się kalorii w postaci tłuszczu. Jeżeli będziesz spożywać obfite posiłki to twój organizm zacznie magazynować nadmiar kalorii i przekształcać je w tłuszcz. Dlatego właśnie spożywanie „dużych” posiłków trzy razy dziennie nie jest wskazane w trakcie stosowania diety odchudzającej.

Te małe posiłki nie muszą być zawsze syte. Jest tak wiele zdrowych przekąsek, które można trzymać pod ręką. Można również podzielić nasze dotychczasowe posiłki na kilka małych porcji. Na przykład połowa kanapki z tuńczykiem i owoc to około 400 kalorii – idealna porcja na szybką przekąskę w południe.

Pamiętaj, że zdrowy styl życia to nie tylko restrykcje. Można czasami i z umiarem dodać niektóre „zabronione” produkty do naszej diety. Twoja dieta nie może być „ekstremalna”. Rozkoszuj się dokonywaniem zdrowych wyborów, dorzucając kawałek czekolady, jako „premii” podczas jednej z przerw na przekąskę. Czerpiąc radość ze spożywania ulubionych przekąsek i pozwalając sobie na pewne pole manewru, będziesz wstanie stosować dietę odchudzającą przez długi okres, a to jest właśnie najlepszy sposób na odchudzanie.

reklama

Suplementy

www.klubodchudzania.pl www.antykoncepcja.net www.astmaoskrzelowa.pl