Hydrokolonoterapia

Hydrokolonoterapia

Mianem tego na pierwszy rzut oka skomplikowanego określenia jest zabieg oczyszczania organizmu, a dokładniej polegający na płukaniu jelita grubego. Dzięki takiemu rozwiązaniu organizm jest wolny od szkodliwych toksyn i może funkcjonować prawidłowo.

Istotną rzeczą jest zatem fakt, iż zabieg hydrokolonoterapii jest dość kosztowny, ale przede wszystkim skuteczny. W dodatku, o czym warto wspomnieć, jest on coraz bardziej popularny na całym świecie. Korzystają z niego nie tylko liczne gwiazdy, ale przede wszystkim przeciętni ludzie. Przede wszystkim należy mieć na uwadze, że nie każdy z nas może pozwolić sobie na tego rodzaju zabieg. Jest on nie tylko kosztowny, ale przede wszystkim wymaga cierpliwości, odpowiedniego przygotowania i odwagi.

Hydrokolonoterapia jest dość innowacyjnym i nowoczesnym zabiegiem, który nie stanowi zagrożenia dla pacjenta, ale może mu pomóc i uwolnić organizm od zbędnych, zalegających w nim toksyn. Korzyści jakie płyną z wykonania takiego zabiegu to przede wszystkim: lepsze samopoczucie, uczucie lekkości organizmu, szybka utrata wagi lub nadmiernych kilogramów, energiczność. To właśnie za sprawą tego zabiegu możemy szybko stracić na wadze, a także wiele zyskać, co z pewnością wpłynie nie tylko na poczucie naszej wartości, ale przede wszystkim na samopoczucie. Przeciwwskazaniami do wykonania tego zabiegu są przede wszystkim: widoczne żylaki, uszkodzenia lub choroby jelit, hemoroidy, liczne stany zapalne lub wrzody.

Hydrokolonoterapia jest dość bezbolesnym i łatwym w wykonaniu zabiegiem. Warto najpierw dokładnie zastanowić się w którym gabinecie pragniemy tego dokonać, a następnie zrobić dokładne rozeznanie. Za czasów starożytnych większość ludzi musiała radzić sobie z licznymi zatruciami pokarmowymi i wykorzystywali hydrokolonoterapię do tego celu. Ponadto pragnęli oczyszczać swój organizm ze zbędnych bakterii i złogów pokarmowych, które się w nim gromadziły i chcieli czuć się nieco lepiej.

Obie te dziedziny jednak w tamtych czasach były wykorzystywane aby wspomóc odtruwanie organizmu, a lewatywa dodatkowo była wykorzystywana do niemalże wszystkich dolegliwości zdrowotnych.

Warto zauważyć, że po zabiegu czujemy się przepełnieni energią i lżejsi. Z pewnością samopoczucie ma związek z usunięciem z organizmu zbędnych bakterii, co również przekłada się na pokłady energii.

Hydrokolonoterapia nie jest jednak dla wszystkich.

Nie zaleca się przede wszystkim wykonywanie jej w okresie ciąży, w zbyt młodym wieku, a także osobom, które cierpią na zaburzenia pokarmowe.
Hydrokolonoterapia również na terenie Polski jest zabiegiem dość popularnym i chętnie praktykowanym. Wykonuje go ponad 90 % klinik medycyny estetycznej i gabinetów odnowy biologicznej. Warto przede wszystkim, przed podjęciem decyzji o wykonaniu takiego zabiegu porównać oferty i wybrać najkorzystniejszą dla siebie, aby nie przepłacać. W tym celu przyda się stworzenie odpowiedniej listy, a także kontakt bezpośredni z lekarzami, w celu porównania ofert.

Hydrokolonoterapia jest zabiegiem bezbolesnym, prostym i łatwym do przeprowadzenia.

Bardzo często jednak pacjenci odczuwają strach i niepokój tuż przed jego wykonaniem. Takie odczucie towarzyszy nam praktycznie tylko za pierwszym razem, przed wykonaniem zabiegu. Dlatego warto jest uzbroić się w cierpliwość, aby później w pełni cieszyć się efektami. Po pierwszym zabiegu, kiedy to już zobaczymy i odczujemy, że zabieg ten to tak naprawdę “nic strasznego” zapomnimy o uczuciu lęku lub niepokoju, a hydrokolonoterapia będzie dla nas przyjemna.

 

reklama

Suplementy

www.klubodchudzania.pl www.antykoncepcja.net www.astmaoskrzelowa.pl