Gry wideo a ćwiczenia fizyczne

Gry wideo a ćwiczenia fizyczne

Gry wideo do ćwiczeń

Nie jest konieczne płacenie wysokich opłat za siłownie (każdego miesiąca) w celu uzyskania dobrej kondycji i smukłej figury. Wiele osób nie lubi ćwiczyć w miejscach publicznych, niektórzy skarżą się również na brak ciekawej scenerii na siłowniach wypełnionych przeróżnym sprzętem do ćwiczeń. Świetną alternatywą dla tych, którzy potrzebują lub chcą poprawić kondycję i wygląd fizyczny są gry wideo do ćwiczeń.

Exergaming (ang.) to termin, który jest używany do gier wideo, które są również formą ćwiczeń. Podstawową zasadą jest to, że gry wideo śledzą ruchy i pomagają dobrać odpowiednie ćwiczenia do masy ciała. Posiadają czujnik siły, akcelerometr w pilocie do sterowania grą, czujnik do interpretacji ruchów ciała. Gry do ćwiczeń pomagają w rozwoju wielu umiejętności fizycznych, takich jak: siła, wytrzymałość, równowaga i szybkość reakcji.

Atutem elektronicznych urządzeń i gier do ćwiczeń jest ich zdolność do śledzenia postępu. System może śledzić wagę i jej zmiany. Poniżej znajduje się krótkie podsumowanie kilku nowych systemów i aktualnie dostępnych gier do ćwiczeń fizycznych.

Nintendo Wii

Technologia Wii Hardware BundleMotion (ang.) w pilocie sprawia, że gry takie jak golf, boks, tenis są aktywną formą ćwiczeń oraz dobrą rozrywką. Użytkownicy poprzez aktywne działanie i ruch uczestniczą w grze. Wii Balance Board (ang.) interpretuje ruchy stóp w celu kontrolowania postaci lub wypełniania specjalnych ćwiczeń. Wii Balance Board jest w zestawie Wii Fit, jest wykorzystywany do wielu dynamicznych gier i ćwiczeń fizycznych. Niektóre gry wykorzystując pilot sterowania oraz matę stają się aktywną formą ćwiczeń.

XBOX 360 Kinect

XBOX 360 Kinect The Kinect (ang.) jest to urządzenie, które steruje grą wykorzystując ruchy naszego ciała. Jeśli musisz w grze skakać – skaczesz, musisz uderzyć –uderzasz dłonią itp. Są gry taneczne, gry sportowe i wiele innych, każda z nich korzysta z ruchu ciała w celu sterowania grą.

Playstation Move

The playstation Move (ang.) korzysta z dwóch kontrolerów i przenośnego czujnika blisko telewizora do śledzenia ruchu. To urządzenie przekształca ruch na sterowanie grą. Możesz zobaczyć siebie samego trzymającego jakiś przedmiot na ekranie TV lub interaktywnie współzawodniczyć z innymi postaciami.

Powody, dla których warto wypróbować gry do ćwiczeń:

Naprawdę świetną rzeczą jest zdolność tych gier do zachęcenia wielu osób do ćwiczeń fizycznych. Jest to również doskonały punkt wyjścia dla ludzi, którzy chcą poprawić swoją kondycję fizyczną lub zrzucić kilka zbędnych kilogramów, ale nie wiedzą, od czego zacząć. Nie należy oczekiwać, że te gry pomogą stać się mistrzem olimpijskim, jest to jednak wspaniała rozrywka i dobre ćwiczenia fizyczne. Jeśli siłownia nie jest miejscem dla ciebie, to systemy interaktywnych gier w zaciszu domowego ogniska pomogą ci rozpocząć trening fizyczny (poprawę kondycji, zrzucenie zbędnej masy ciała itp.).

reklama

Suplementy

www.klubodchudzania.pl www.antykoncepcja.net www.astmaoskrzelowa.pl