Nasza państw-ówka to ,, Przyszłość”

Nasza państw-ówka to ,, Przyszłość”

Polska zieloną wyspą!. Polacy na emigracji wracajcie do Polski!. Tak do ubiegłego roku wyglądały programy polityczne dwóch największych partii w Polsce: Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości. Nikogo to nie dziwiło!. W porównaniu do kryzysu, jaki panował w Europie Polska gospodarka wypadła naprawdę imponująco.

Szczęście nie trwało długo. Kryzys pod postacią wzrastającego bezrobocia w naszym kraju przybył i na naszą do niedawna ,, zieloną wyspę”. Dużo osób traci swoje miejsca pracy, młode osoby z wyższym wykształceniem w ogóle nie mają szans na zdobycie doświadczenia, dlatego głównie oni zasilają szeregi bezrobotnych.

Najbezpieczniejszą alternatywą wydaje się w obecnych czasach podjęcie pracy w policji, straży granicznej lub straży pożarnej. Pewne zarobki, szybka emerytura a przede wszystkim pewna praca!. Coraz więcej młodych osób decyduję się na taki wybór swojej kariery zawodowej, nie zwracając uwagi na wymogi fizyczne jak i psychiczne do wykonywania tych zawodów.

6 Maja 2013 roku NIK poddał kontroli procedury dotyczące rekrutacji kandydatów do pracy na posadach państwowych jak policja, straż graniczna oraz straż pożarna Wynikiem kontroli była pozytywna opinia, oraz zapewnienie, że nowoczesny system wyboru kandydatów gwarantuje wybór najlepszych osób.

Dlaczego jak na razie tylko to słowa bez większych dowodów w realnym świecie. Do tej pory policja funkcjonuje niepoprawne, policjantom jak i strażakom brak kondycji fizycznej, zapominają o dbaniu o dobrą formę. Dlatego oprócz wyboru odpowiednich kandydatów powinno dbać się o regularnie przeprowadzane testy sprawnościowe oraz organizacji większej ilości obozów wytrzymałościowych.

Artykuł został opublikowany 27 maja 2013 o 16:55 w dziale Analiza statystyk NIK-u. Możesz śledzić wszelkie odpowiedzi i komentarze do tego artykułu poprzez RSS 2.0.
reklama

Suplementy

www.klubodchudzania.pl www.antykoncepcja.net www.astmaoskrzelowa.pl