Dieta Cambrige - dieta ostatniej szansy

Dieta Cambrige - dieta ostatniej szansy

Dieta Cambridge to dieta bazująca na przemysłowych i sproszkowanych produktach, zupach i napojach. Polecana jest dla zdrowych osób i gwarantuje zgubienie około 3 kilogramów w ciągu tygodnia.
Produkty składające się na dietę Cambridge posiadają wszystkie niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu elementy, a zatem: białko, błonnik, witaminy, substancje mineralne a także znikomą ilość węglowodanów i tłuszczu.
Dietę tę charakteryzuje niska wartość energetyczna (około 500 kcal) i dlatego zyskała ono mianodiety ostatniej szansy.
Zaleca się przeprowadzenie diety w cyklu: 3 tygodnie diety ścisłej, 2 tygodnie diety mieszanej, łączonej z normalnym posiłkiem.
Efektem zastosowania diety Cambridge jest nie tylko pozbycie się około 3 kilogramów tygodniowo, ale również regulacja gospodarki tłuszczowej, obniżenie poziomu cholesterolu i trójglicerydów.

Dieta Cambridge – jak wygląda?

Dietę tę przeprowadzić można na dwa sposoby: sięgając po same gotowe produkty lub łącząc je z innymi posiłkami.
Gotowe produkty są łatwe w przygotowaniu. Każda porcja zapakowana jest w osobną saszetkę, której zawartość należy rozpuścić w wodzie.
Aby urozmaicić dietę, saszetki mają różne smaki. Wśród zup znajdziemy tu między innymi zupę grzybową z borowików, jarzynową, porową, pomidorową czy rosół o smaku kurczaka, mając ochotę na napój rozpuścić możemy napój kakaowy (również w wersji bez laktozy), cappuccino, napój waniliowy, jabłkowy, truskawkowy czy o smaku owoców leśnych. W ofercie są również takie dania jak stek wegetariański, pure z groszku czy batoniki.
W czasie stosowania diety zabronione są kawa, herbata, alkohol oraz wody gazowane. Każdego dnia należy wypić 2 litry niegazowanej wody mineralnej.

Dieta Cambridge – przeciwwskazania

Zakład Żywienia Klinicznego Instytutu Żywności i Żywienia po klinicznym przebadaniu produktów uznał preparaty jako wspomagające odchudzanie.
Nie zaleca się, by sięgały po nie kobiety w ciąży oraz karmiące piersią, dzieci, młodzież, osoby po operacjach chirurgicznych, zawałach serca, zakrzepicy. Wśród przeciwwskazań znajdują się też: depresja, anoreksja, problemy z nerkami i wątrobą.

Dieta Cambridge – produkty

Dieta Cambridge opiera się gotowych produktach łatwych i szybkich do przygotowania.
Wśród nich znajdziemy trzy produkty gwarantujące 100% zalecaną dzienną dawkę witamin i składników mineralnych, które nie zakłócają funkcjonowania organizmu.

Dieta Cambridge – zupy

Zgodnie z zaleceniami dietetyków w naszym jadłospisie powinien znaleźć się co najmniej jeden ciepły posiłek. Aby spełnić ten wymóg będąc na diecie Cambridge wybrać można jeden z siedmiu smaków zup w stylu kuchni polskiej i orientalnej, w tym zupy: o smaku kurczaka z grzybami, o smaku orientalnym, pomidorową, jarzynową, żurek oraz stworzonych z myślą o osobach nie tolerujących laktozy: porową i grzybową.
Cena jednej saszetki: około 7 zł.

Dieta Cambridge – owsianki

Owsianki to propozycja na gorące śniadanie. Do wyboru mamy owsianki o klasycznym, naturalnym smaku oraz owsianki o intensywnej kompozycji jabłek i cynamonu.
Owsianki należy wsypać do naczynia o pojemności pół litra, dodać około ¾ szklanki gorącej wody i wymieszać. Wstawić do kuchenki mikrofalowej na 1 minutę, następnie wymieszać i ostudzić. Spożyć w ciągu 15 minut po przygotowaniu popijając szklanką wody.

Dieta Cambridge – napoje

Każdy dzień można rozpocząć od wypicia napoju kawowego lub waniliowego, wieczorem zaś w dobry nastrój wprawi nas filiżanka kakao z pomarańczą.
Do wyboru mamy aż 8 smaków, na osoby nie tolerujące laktozy czekają natomiast napój o smaku kakaowo-pomarańczowym oraz o smaku cappuccino.
Sięgając po produkty wybrać można również napoje ze słomką, batony, błonnik, dodatki smakowe oraz zagęstniki.

reklama

Suplementy

www.klubodchudzania.pl www.antykoncepcja.net www.astmaoskrzelowa.pl