Zdrowe odżywianie - jak jeść?

Zdrowe odżywianie - jak jeść?

Dzisiejsze czasy nie sprzyjają zdrowiu- ogromne tempo życia, nakierowanie przede wszystkim na robienie kariery, kult rozładowywania napięcia zawodowego podczas weekendowych mocno zakrapianych imprez, no i spożywanie posiłków w tak zwanym międzyczasie, bądź zupełne zapominanie o nim, czyli ignorowanie potrzeb organizmu. A przecież odpowiednie odżywienie się jest bardzo ważne.

Niewielu z nas zdaje sobie sprawę z tego, że nie dostarczając organizmowi odpowiedniej dawki witamin i minerałów możemy czuć się osłabieni, zmęczeni, zestresowani, depresyjni. Odżywiając się nieodpowiednio przez dłuższy czas możemy nawet doprowadzić do choroby.

Nie twierdzę, że trzeba całkowicie zrezygnować z ulubionego dania w McDonaldzie albo z imprez z drinkiem w ręku. Ważny jest przede wszystkim umiar. Hamburger raz na dwa tygodnie to nie przestępstwo.

Zdrowe odżywianie się daje wiele korzyści. Tak samo jak sport, bardzo dobrze wpływa na samopoczucie- czujemy się bardziej wypoczęci, optymistyczni i mamy więcej energii na co dzień. Już chyba nie muszę dodawać, że wyglądamy znacznie lepiej- dla kobiet na pewno bardzo ważne jest to, że zdrowe jedzenie wpływa bardzo pozytywnie na wygląd zewnętrzny. Cera jest wtedy gładsza, pozbawiona wyprysków, oraz o ładnym kolorycie, sylwetka smuklejsza, lśniące włosy i ładne paznokcie.

Jedząc zdrowo również dbamy o naszą przyszłą kondycję – na pewno będzie nam się lżej żyło za kilkanaście lat, gdy już teraz zadbamy o odpowiednio zbilansowaną dietę w niezbędne witaminy i minerały. Przykładem może być osteoporoza, która jest spowodowana niedoborem wapnia w organizmie. Teraz jest odpowiedni czas, żeby zainteresować się właściwą dietą, a nie wtedy gdy będzie już za późno. Znacznie łatwiej jest zapobiegać niż potem leczyć. A zdrowe jedzenie to tak naprawdę sama przyjemność. Niektórzy mogą twierdzić, że zdrowe równa się niesmaczne. Nic bardziej mylnego. Dobry kucharz potrafi przyrządzić zdrowy i jednocześnie bardzo smaczny posiłek.

Ci, którzy do tej pory stołowali się jedynie w McDonaldzie, na pewno na początku przygody ze zdrowym jedzeniem będą musieli po prostu przyzwyczaić siebie i swój organizm, który również może się buntować przeciwko zmianie nawyków żywieniowych. Zmiany nie są łatwe, dlatego trzeba dać sobie trochę czasu na oswojenie się z nową sytuacją.

Chciałabym pocieszyć ludzi, którzy chcą żyć zdrowo a jednocześnie nie potrafią zrezygnować ze smaku fast foodów i słodyczy. Nie jest to konieczne. Udowodniły to Gizzie, Sal, Harry i Sophie – autorki programu „Gotuj i chudnij”. Zaprezentowały one sposoby na przyrządzenie wielu niezdrowych i kalorycznych dań używając do tego trików i składników, które pozwoliły np. na przygotowanie zdrowej i niskokalorycznej wersji hamburgera czy frytek nie tracąc przy tym na smaku.

reklama

Suplementy

www.klubodchudzania.pl www.antykoncepcja.net www.astmaoskrzelowa.pl