Woda - niezbędny element każdej diety

Woda - niezbędny element każdej diety

Duże ilości wody w programie na odchudzanie i spalanie tłuszczu – czy to naprawdę działa? Czy powinno się pić dużo wody, aby schudnąć?

Woda powinna być niezbędnym elementem każdego programu na odchudzanie lub diety. Powody, dla których należy pić dużo wody są proste. Woda stanowi średnio 60% całkowitego ciężaru ciała. Dlatego picie wystarczającej ilości wody jest konieczne, aby nasz organizm funkcjonował prawidłowo.

Co się stanie, jeśli nie dostarczymy odpowiedniej ilości wody do organizmu każdego dnia?

Jeśli nie dostarczysz odpowiedniej ilości wody każdego dnia, to twój organizm „pomyśli”, że rozpoczyna się okres „suszy” (ubogi w wodę) i w rezultacie zacznie magazynować (odkładać) większe ilości wody. Te dodatkowa zapasy wody sprawiają, że ciało ludzkie staje się bardziej pełne(„nadęte”). Taki wygląd na pewno nie jest tym, czego oczekujesz stosując dietę (program) odchudzający. Dlatego też należy pić wodę, aby schudnąć. Dodatkowe ilości dostarczanej wody sygnalizują, że okres „suszy” się skończył i nasz organizm przestanie nadmiernie magazynować wodę.

Dlatego właśnie powinno się pić dużo wody, aby szybciej schudnąć.

Dodatkowe korzyści z picia większej ilości wody w trakcie stosowania diety odchudzającej:

Woda jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania nerek. Jeśli jednak nerki zaczną pracować na poziomie niższym od optymalnego, to będą wspomagane przez wątrobę. Jedną z funkcji wątroby jest metabolizowanie tłuszczu, dlatego kiedy wątroba musi wspomagać nerki, to proces przemiany materii jest mniej wydajny.

Podobnie jak w biznesie, należy dążyć to tego, aby procesy działy tak skutecznie jak to możliwe w celu zmniejszenia kosztów (tłuszcz w przypadku diety) i zwiększenia „zysków” z naszej ciężkiej pracy. Dlatego tak ważne jest, aby dostarczać większe ilości wody podczas diety odchudzającej. Tym sposobem metabolizm tkanki tłuszczowej stanie się bardziej efektywny.

Dodatkowe ilości dostarczanej wody pomogą również w tłumieniu apetytu. Żołądek napełnia się wodą, co z kolei sprawia, że czujemy się szybciej pełni bez spożywania dodatkowych przekąsek. Mniej żywności zazwyczaj oznacza mniej kalorii. Mniej kalorii dostarczanych do organizmu jest pomocne w procesie odchudzania.

reklama

Suplementy

www.klubodchudzania.pl www.antykoncepcja.net www.astmaoskrzelowa.pl