Popularne diety w dzisiejszych czasach

Popularne diety w dzisiejszych czasach

We współczesnym świecie zjawisko diet jest niezwykle popularne. Zwłaszcza wśród kobiet, które ciągle pragną być szczuplejsze, aby prezentować się atrakcyjniej. Jedną za najpopularniejszych diet jest dieta makrobiotyczna. Przeznaczona jest głównie dla osób zapracowanych, żyjących w ciągłym stresie. A także tych, którzy od lat borykają się z otyłością i pragną zmienić swój wygląd na lepszy. Efektem tejże diety jest ładna cera, szczupła sylwetka, a także witalność, energia, która ma korzystny wpływ na nasze samopoczucie. Do zasad tejże diety należą przede wszystkim odnajdywanie równowagi w serwowanych posiłkach na zasadzie jin i jang. Przede wszystkim należy czerpać energię ze spożywanych posiłków.

Zapewnić ją pomogą owoce, różnego rodzaju mleczne produkty, kawa, herbata oraz słodycze. Energia ta jest znana, jako energia ochładzająca. Równie popularna jest dieta hollywoodzka. Głównie została zapoczątkowana na terenie Stanów Zjednoczonych i cieszy się ogromną popularnością wśród gwiazd filmowych, muzycznych, a zarazem ikon kultury. Stosuje się ją przez dziesięć dni. Jest bardzo prosta w swym zastosowaniu i nie wymaga wielu wyrzeczeń z życia osobistego danej jednostki egzystencjalnej. Zwykle dania są takie same. Pić można kawę lub herbatę. Na śniadanie preferowane są owoce takie jak pomarańcza, kiwi lub jabłko .

Nieco rygorystyczną dietą jest dieta kopenhaska. Dieta charakteryzuje się podstawowym jadłospisem, w którym główne danie to filiżanka małej czarnej kawy. Dieta oparta jest na kofeinie i nie powinna być stosowana więcej niż raz w przeciągu 2 lat. Matki karmiące oraz kobiety w ciąży nie powinny jej stosować ze względu na rygorystyczne zasady w niej zawarte. Rezultaty tej diety są zaskakujące i przynoszą oczekiwane efekty. Dla osób, które nie mają wprawy w odchudzaniu najlepszym wyjściem będzie dieta rybna.

Popularnością cieszy się także dieta angielska. Idealna dla osób lubiących słodkości, łakomczuchów. Główną dewizą tejże diety jest regularność potraw. Nie należy ich, bowiem w żaden sposób zastępować mniej tłustymi, kalorycznymi. Dopuszczalne jest stosowanie przypraw podstawowych takich jak pieprz czy sól. Jednakże nie wolno dodawać innych przypraw. Dieta stosowana jest przez trzy dni. Później człowiek zaczyna normalnie się odżywiać. Później powtarzamy dietę przez kolejne dni i tak cały czas aż do uzyskania oczekiwanego efektu. Najlepszymi potrawami tejże diety są tuńczyk, grzanki, gotowane mięso, buraki, ser, krakersy, kalafior, hot-dog. W tejże diecie nie stosuje się masła ani margaryny. Równie znana jest dieta chińska . Dzięki niej można stracić nawet 10 zbędnych kilogramów. Jest niezwykle smaczna i prosta. Opiera się głównie na warzywach, węglowodanach złożonych i białku. Stosuje się dania niskokaloryczne, ale takie, które zapewniają długie uczucie sytości.

 

reklama

Suplementy

www.klubodchudzania.pl www.antykoncepcja.net www.astmaoskrzelowa.pl