PH dieta cud - kwaśne i alkaliczne potrawy

PH dieta cud - kwaśne i alkaliczne potrawy

PH dieta cud - kwaśne i alkaliczne potrawy

Głównym zadaniem „PH diety cud” jest utrzymanie równowagi PH w żywności, którą spożywamy. Ludzkie ciało jest lekko zasadowe i dlatego jest lepiej dla zdrowia stosować dietę, która składa się z „alkalizujących środków spożywczych”. Spożywanie dużych ilości „kwaśnych pokarmów” sprawia, że system traci swój naturalny bilans, co z kolei może powodować szereg problemów, w tym zwiększenie masy ciała, zmęczenie, zmniejszenie odporności. Wymienione wyżej symptomy mogą prowadzić do bardziej poważniejszych schorzeń.

PH dieta cud opiera się na liście produktów, które są kwaśne (należy unikać) i tych alkalizujących (powinno się stosować). Żywność alkalizująca jest lepsza dla zdrowia i pomaga zachować równowagę PH całego organizmu. Chociaż kwaśne i zasadowe PH, to zwroty należące do tej samej grupy, jednak wiele osób nie wie, co tak naprawdę oznaczają i jaki mają wpływ na nasze zdrowie.

Kwaśne i alkaliczne (substancje, pożywienie, itp.) są chemicznymi przeciwieństwami. W aptece, czy laboratorium interakcje zachodzące miedzy nimi są proste. Inaczej jednak sprawa wygląda w przypadku ludzkiego ciała. Tutaj interakcje stają się bardziej skomplikowane, ze względu na „złożoność” ludzkiego organizmu.

Nauka może wprowadzać pewne uogólnienia, jeśli chodzi o wpływ kwasów i zasad w ludzkim systemie trawiennym. „Kwaśne produkty spożywcze” w większym stopniu zakwaszają ludzki organizm: krew, limfę, ślinę i powodują zmniejszenie liczby PH. „Żywność alkaliczna” alkalizuje krew, limfę, ślinę i powoduję zwiększenie liczby PH.

Zazwyczaj „normalne” PH śliny powinno być pomiędzy 7,3 i 7,4. Większość ludzi ma jednak zbyt kwaśne PH, które jest znacznie niższe. Wiele z tych osób jest „wypalonych”, zmęczonych, a ich ciała są spragnione „równowagi”. Pod wpływem kwaśnych pokarmów mięśnie meczą się o wiele szybciej. Ciało człowieka po prostu „spowalnia”, ponieważ nie jest w stanie utrzymać takich samych właściwości fizycznych jak wcześniej.

Utlenianie wolnych rodników, które zachodzi podczas spożywania „kwaśnych pokarmów”, może powodować szybsze starzenie się organizmu. Witaminy i minerały nie wchłaniają się łatwo. Pożyteczne bakterie w jelicie grubym obumierają, co wyprowadza system trawienny z ogólnej równowagi. Wysokie „zakwaszenie” organizmu hamuje zdolność ścianek jelita do wchłaniania substancji odżywczych z pożywienia. Komórki są zatruwane przez toksyny, których nie są w stanie usunąć, a ich liczba ciągle rośnie. Zdecydowana większość narządów ludzkiego ciała nie jest w stanie pracować na pełnych obrotach.

Spożywanie „alkalicznej żywność” dostarcza szeroką gamę korzyści dla zdrowia. Poprawia ogólną sprawność mięśni. Ma również działanie antyoksydacyjne w organizmie. Zwiększa przyswajalność na poziomie komórkowym i pozwala komórką działać w zoptymalizowany sposób. Dieta „alkaliczna” powoduje zmniejszenie i ograniczenie liczby pasożytów i przerost drożdżaków w ciele ludzkim. Pomaga przywrócić głębszy i bardziej spokojny sen, odmładza wygląd skóry, oraz sprawia, że organizm szybciej zwalcza przeziębienie i radzi sobie lepiej z bólem głowy czy grypą. Dieta „alkaliczna” jest również korzystna w walce z ogólnym zmęczeniem i podnosi poziom energii fizycznej.

Najbardziej znaczącą różnicą między „kwaśną” i „zasadową” dietą jest ich związek z rakiem. Komórki rakowe są „kwaśne”, natomiast zdrowe komórki są „zasadowe”. Gdy tlen wchodzi w rekcje z „roztworem kwaśnym”, łączy się z jonami wodoru tworząc wodę. Tlen pomaga zneutralizować kwas, a kwas natomiast przeszkadza w dotlenianiu tkanek, kiedy jest to bardzo potrzebne. Gdy tlen wchodzi w reakcje z „roztworem alkalicznym” dwa jony wodorotlenowe łączą się z roztworem, aby utworzyć jedną cząsteczkę wody i jeden atom tlenu. Ten atom tlenu jest wolny i może przejść do następnej komórki przynosząc korzyści z dostarczonego tlenu. Przy PH nieco powyżej 7,4 komórki rakowe stają się nieaktywne. Badania wykazują, że przy PH 8,5 komórki nowotworowe umierają.

Dieta alkalizująca – PH dieta cud przynosi wiele korzyści i nie tylko pomaga zapobiegać nowotworom.

reklama

Suplementy

www.klubodchudzania.pl www.antykoncepcja.net www.astmaoskrzelowa.pl