Ocet jabłkowy na odchudzanie

Ocet jabłkowy na odchudzanie

Niewiele osób wie ze ocet jabłkowy jest nie tylko dodatkiem nadającym smak potrawom. Jest on też naturalnym lekiem. To środek zawierający dużą ilość potasu, wapnia, fosforu i sodu. Posiada on kilkadziesiąt bardzo ważnych dla naszego organizmu substancji mineralnych i mikroelementów. Ocet jabłkowy często używany jest do dań i sałatek, przyśpiesza on trawienie, pobudza wydzielanie soków żołądkowych, usuwa złogi, pomaga rozczepić tłuszcze co skutkuje utratą wagi. W skład octu jabłkowego wchodzą również kwas octowy, mlekowy, cytrynowy, substancje balastowe, fermenty i aminokwasy. Kolejnymi zaletami octu jabłkowego jest między innymi to że jest bogaty w pektynę. Pektyna bowiem poprawia procesy trawienia, obniżam poziom cholesterolu, poprawia stan naczyń krwionośnych, to środek zapobiegający nadciśnieniu i miażdżycy. Kolejną zaletą octu jabłkowego jest spora ilość witaminy E, która neutralizuje szkodliwe działanie wolnych rodników sprzyjających przedwczesnemu starzeniu, chorób sercowo- naczyniowych, zaćmy, chorób onkologicznych, zaburzeniom systemu immunologicznego. Ponadto ocet jabłkowy charakteryzuje się właściwościami przeciwalergicznymi.

Przygotowanie octu jabłkowego na odchudzanie: Jabłka umyć, pokrojone przepuścić przez sokowirówkę lub zetrzeć na tarce. Następnie włożyć do kamionkowego naczynia lub słoja. Na każdy kilogram dodać litr i szklankę wody, 10 dag cukru, 1 dat drożdży piekarniczych, kawałek razowego chleba. Naczynie przykryć gazą i odstawić na 10 dni. Należy przez ten czas 2-4 razy dziennie zamieszać drewnianą łyżką. Po tym terminie przefiltrować przez gazę i wlać ponownie do czystego naczynia. Na każdy litr otrzymanego sou dodać 10 dag cukru i odstawić. Po zakończonej fermentacji (około półtora miesiąca) przecedzić i rozlać do butelek. Otrzymany ocet jabłkowy należy przechowywać w chłodnym, ciemnym miejscu.

Zastosowanie octu jabłkowego na odchudzanie było już znane w starożytnym Egipie. Kleopatra po każdym posiłku stosowała rozcieńczony z wodą ocet jabłkowy. Na odchudzanie jest to znakomity środek. Poniekąd to właśnie dzięki niemu cesarzowa zawdzięczała swoją znakomitą figurę i cieszyła się dobrym zdrowiem przez długi lata.

Jest kilka sposobów stosowania octu jabłkowego, nierozcięczony można stosować na skórę. Osoby pragnące przeprowadzić kurację octową powinny go pic trzy razy dziennie- po dwie łyżki octu na pół szklanki przegotowanej wody, na czczo, przed obiadem i snem. Przy tym trzeba ograniczyć spożycie soli. Ocet jabłkowy można również stosować na skórę głowy. Dzięki takiemu zabiegowi zmniejszymy wypadanie włosów.

reklama

Suplementy

www.klubodchudzania.pl www.antykoncepcja.net www.astmaoskrzelowa.pl