Dieta kapuściana

Dieta kapuściana

Podstawą diety kapuścianej jest zupa. Stosując tą dietę można schudnąć około 4,5 kilogram w siedem dni. Zaletą tej diety jest to, że w trakcie stosowania nie odczuwa się głodu. Przepis na dietę kapuścianą jest następujący:

- 6 dużych cebul

- 2 zielone papryki

- 1 lub 2 puszki pomidorów (w kawałkach lub w całości)

- 3 marchewki

- około 300 gram grzybów (na przykład pieczarki)

- 1 seler

- połowę główki kapusty

- 1 lub 2 kostki rosołowe (warzywne)

- około 12 filiżanek wody

Umieścić wszystkie składniki w dużym garnku i gotować do momentu, gdy warzywa zmiękną. Zupa może być trochę mdła w smaku, dlatego można ją doprawić pieprzem, solą, pietruszką, curry, czosnkiem lub innymi niskokalorycznymi przyprawami. Ugotowaną zupę należy przechowywać w lodówce.

Oprócz zupy, dieta kapuściana dopuszcza spożywanie określonych produktów każdego dnia:

Dzień 1: wszystkie owoce z wyjątkiem bananów.

Dzień 2: wszystkie warzywa, które chcesz plus jeden duży pieczony ziemniak z masłem.

Dzień 3: wszystkie owoce i warzywa, które chcesz z wyjątkiem bananów i ziemniaków.

Dzień 4: tylko zupa, banany i odtłuszczone mleko.

Dzień 5: około 500 gram wołowiny i do 6 pomidorów.

Dzień 6: od 2 do 3 steków plus wszystkie warzywa, które chcesz z wyjątkiem ziemniaków.

Dzień 7: brązowy ryż, niesłodzone soki owocowe i warzywne.

Stosując tą dietę powinno się spożywać, co najmniej jedną porcję zupy kapuścianej dziennie oraz produkty spożywcze dozwolone w danym dniu.

Powodem skuteczności tej diety jest to, że nie dostarczamy do organizmu wystarczającej ilości żywności, aby utrzymać wagę. Spożywana podczas diety zupa jest niskokaloryczna, jeżeli nawet dodatkowo zjesz 8 bananów i wypijesz 8 filiżanek chudego mleka to liczba spożytych kalorii powinna być niższa niż 1000 kalorii. Przepis na dietę kapuścianą jest prosty. Prawdopodobnie będziesz potrzebować około 2 – 3 garnków zupy na 7 dni diety. Zupę przechowuj w lodówce i podgrzewaj małe porcje (na jednorazowe spożycie). Dodatkowe środki spożywcze dozwolone każdego dnia są również łatwe w przygotowaniu.

Zaleca się, aby odczekać, co najmniej jeden tydzień po zakończeniu cyklu diety kapuścianej (nawet, jeśli masz dużo wagi do stracenia). Po upływie jednego tygodnia dietę można rozpocząć ponownie. W okresie przejściowym można odżywiać się normalnie, ale nie powinno się przejadać.

reklama

Suplementy

www.klubodchudzania.pl www.antykoncepcja.net www.astmaoskrzelowa.pl