Dieta i jagody Acai Berry

Dieta i jagody Acai Berry

Jagody Acai (Acai Berry) z amazońskiej palmy były od wielu lat stosowane w Brazylii. Po wystąpieniu Dr. Perricone w amerykańskim telewizyjnym show „Oprah” popularność jagód Acai (Acai Berry) wzrosła znacząco. Sama prezenterka (Oprah) wspomniała, że jej dieta zawiera również jagody Acai.

Niektóre firmy zajmujące się sprzedażą jagód Acai (Acai Berry) promuje je, jako dietę prezenterki „Oprah” jest to jednak chwyt marketingowy, ponieważ same jagody nie są powiązane z żadnym konkretnym planem dietetycznym.

Jagody Acai Berry to wspaniały przeciwutleniacz i dobry produkt wspomagający odchudzanie. Liczba antyoksydantów jest o wiele większa niż w innych produktach żywnościowych o właściwościach przeciw utleniających. Zwolennicy Acai Berry twierdzą, że te przeciw utleniacze w dużym stopniu poprawiają ogólne samopoczucie i witalność oraz wspomagają proces odchudzania.

Jagody poprawiają trawienie, oczyszczają i detoksy kują organizm człowieka. Zwiększają odporność, wspierają pracę układu naczyniowo sercowego, poprawiają ostrość widzenia, zwiększają koncentracje, zmniejszają bezsenność i spowalniają proces starzenia. Jednak nie wszystkie z tych korzyści są potwierdzone naukowo, cześć z nich to spekulacje.

Niektórzy dietetycy i zwolennicy jagód Acai Berry twierdzą, że mają one dobre działanie odchudzające, poprawiają metabolizm i zmniejszają apetyt.

Nie ma szczególnych zaleceń treningowych w czasie przyjmowanie jagód Acai, należy jednak stosować jakiekolwiek ćwiczenia fizyczne wspomagające proces odchudzania.

Suplementy Acai Berry nie należą do tanich i są dostępne w postaci proszku, kapsułek, przecieru lub soku.

Plusy i minusy to:

1. Nie wszystkie zdrowotne właściwości jagód Acai zostały potwierdzone naukowo.

2. Wysoki poziom przeciwutleniaczy może zmniejszyć ryzyko chorób związanych ze starzeniem się (choroby układu krążenia, nowotwory)

3. Przeciwutleniacze są korzystne dla osób stosujących dietę, którzy są aktywni fizycznie, ponieważ neutralizują wolne rodniki wytwarzane podczas wysiłku.

4. Pomagają zmniejszyć apetyt i zwiększają poziom energii.

Stosowanie jagód Acai ma wiele korzyści żywieniowych, jednak spożywanie świeżych owoców i warzyw oraz innych produktów spożywczych, które są bogate w antyoksydanty może pomóc uzyskać podobne wyniki.

Suplementy Acai Berry mogą wspierać ogólny stan zdrowia i dobre samopoczucie podczas odchudzania. Jeśli zdecydujesz się stosować jagody w swojej diecie odchudzającej, to powinieneś to robić w połączeniu z jakimś konkretnym planem odchudzającym.

reklama

Suplementy

www.klubodchudzania.pl www.antykoncepcja.net www.astmaoskrzelowa.pl