Dieta 400 kalorii Fix

Dieta 400 kalorii Fix

Dieta 400 kalorii Fix została stworzona przez Liz Vaccariello – autorkę diety „Płaski brzuch” oraz eksperta z dziedziny zdrowia w Prevention Magazine. Dieta 400 kalorii Fix pozwala na jedzenie ulubionych potraw przy jednoczesnym kontrolowaniu przyjmowanych kalorii.

Autorka Vacceriello mówi, że 400 kalorii jest wystarczające, aby poczuć się sytym i dostarczyć odpowiednią ilość składników odżywczych.

Dla wielu osób dieta ta była dobrym sposobem na odchudzanie, niektórzy schudli nawet 5 kilogramów w ciągu dwóch tygodni.

Podstawy diety 400 kalorii Fix:

Podstawowe zasady diety 400 kalorii Fix są proste. Należy jeść trzy lub cztery posiłki dziennie, każdy posiłek powinien składać się z 400 kalorii. Można stosować wszystkie ulubione potrawy, ale należy kontrolować wielkość porcji.

Jeżeli chcesz przyspieszyć odchudzanie, to możesz rozpocząć dietę poprzez częste jedzenie małych posiłków w ciągu dnia (przez 14 dni). Tym sposobem zwiększysz metabolizm i będziesz czuć się syta przez cały dzień.

Autorka zawarła w swojej książce 400 pomysłów, przepisów kulinarnych i porad dotyczących jedzenia w domu, restauracji i fast-foodach.

Pokarmy zawierające jedno nienasycone kwasy tłuszczowe (orzechy, oliwki, awokado) są zawarte w przepisach, ponieważ przyczyniają się do zwiększenia smaku i sprawiają, że posiłek jest bardziej satysfakcjonujący (pomaga to zmniejszyć apetyt na cały dzień). Żywność o wysokiej zawartości białka powinna być również stosowana, ponieważ stymuluje hormony i neuroprzekaźniki.

Receptury w książce 400 kalorii Fix są podzielone na grupy z przypisanymi gwiazdami, które wskazują główne składniki pokarmowe w posiłkach. Codzienne zbieranie gwiazd z każdej z czterech grup pomoże sprostać wymaganiom żywieniowym:

- Niebieskie gwiazdy to przepisy zawierające, co najmniej dwadzieścia gram białka, co pomaga budować mięśnie i zwiększać spalanie kalorii.
- Czerwone gwiazdy to przepisy zawierające jedno nienasycone kwasy tłuszczowe. Takie posiłki zmniejszają apetyt, mają dobroczynny wpływ na poziom cholesterolu i zmniejszają ryzyko cukrzycy.
- Pomarańczowe gwiazdy to przepisy zawierające więcej niż siedem gramów błonnika, który zmniejsza wchłanianie tłuszczów.
- Zielone gwiazdy to przepisy zawierające, co najmniej jedną filiżankę owoców i warzyw. Te pokarmy są ważne ze względu na dużą zawartość witamin i minerałów.

Zalecane produkty spożywcze:

Owoce, warzywa, kurczak, indyk, wołowina, jajka, krewetki, orzechy, oliwki, awokado, makaron, chleb, ryż, sery o obniżonej zawartości tłuszczu, chude mleko.
Przykładowy plan diety 400 kalorii Fix:

Śniadanie
- bułka lub rogal
- pół porcji białego sera o obniżonej zawartości tłuszczu
- Mała kawa z odtłuszczonym mlekiem
- 1 łyżeczka cukru

Drugie śniadanie
- drożdżówka
- 1 całe jajko i jedno białko
- 1 plaster sera żółtego o obniżonej zawartości tłuszczu
- pokrojony pomidor

Obiad
- Makaron (spaghetti Bolognaise)

Kolacja
- 1 filiżanka marchewki
- 1 filiżanka czerwonej papryki
- 6 całych krakersów z pszenicy

Plusy diety 400 kalorii Fix:

Jest prosta, wygodna i łatwa do stosowania. Można stosować dowolne produkty i posiłki (postępując zgodnie z podstawowymi zasadami diety). Nie zakłóca życia społecznego. Zezwala na przekąski. Zawiera przepisy i plany. Zawiera sugestie dla wegetarianów.

Minusy diety 400 kalorii Fix:

Wymaga częstej kontroli kalorii. Nie zabrania spożywania Fast-foodów. Nie zachęca do ćwiczeń.

Wnioski

Dieta 400 kalorii Fix oferuje prosty sposób na odchudzanie, który pozwala kontynuować jedzenie swoich ulubionych potraw (trzymając się jednocześnie podstaw diety). Jest to elastyczny plan odchudzania, który nie będzie kolidować z życiem społecznym.

reklama

Suplementy

www.klubodchudzania.pl www.antykoncepcja.net www.astmaoskrzelowa.pl