Detoks owocowy

Detoks owocowy

We współczesnym świecie ilość osób odchudzających się jest niezwykle wysoka. Każdy pragnie zdrowo i atrakcyjnie wyglądać, ale często odchudzaniu towarzyszy brak motywacji. Najczęściej w tym celu wykonujemy rozmaite ćwiczenia fizyczne, a zapominamy o innych wygodniejszych metodach oczyszczenia organizmu ze zbędnych toksyn. Jednym z nich jest detoks owocowy, który nie tylko obdarza organizm witaminami i składnikami mineralnymi, ale przede wszystkim oczyszcza go ze zbędnych toksyn. Co ciekawe, większość diet o charakterze owocowym cieszy się ogromną rangą popularności.

Dieta owocowa pozwala na zrzucenie zbędnych kilogramów, oczyszczenie organizmu ze zbędnie zalegających w nim toksyn, odprężenie, a także poprawienie swego samopoczucia. Pierwszą z diet owocowych jest dieta jabłkowa. Detoks jabłkowy trwa do 2 dni i cieszy się zainteresowaniem wśród kobiet. Polega na dwudniowym spożywaniu jedynie jabłek. Można spożywać wiele rodzajów jabłek, przez co nie trzeba się ograniczać przy jednym. Kolejnym rodzajem owocowego detoksu jest dieta na bazie jagód. Taki detoks trwa zwykle do 5 dni także polega na spożywaniu jagód. Możemy je łączyć z innymi produktami, na przykład: płatki z jagodami, kanapki z jagodami, sałatki jagodowe. Jagody pomagają oczyścić organizm, a także są uniwersalne w diecie, ponieważ można je łączyć z innymi produktami.

Równie popularny jest detoks ananasowy, który trwa przeważnie do siedmiu dni. Polega na tym, że spożywa się 3 dowolne posiłki dziennie i do tego dwie ananasowe, dowolnie wybrane przekąski. Może to być ciasto ananasowe, sałatka lub inny przysmak. Ważne jest to, aby przez dwa dni w tej diecie skupić się na spożywaniu wyłącznie ananasów. Kolejną dietą owocową jest detoks imbirowy, trwający również siedem dni, tak jak dieta ananasowa. Polega on na dodawaniu do posiłków lub napojów nieco imbiru, który potrafi nadać smak, ale cechuje się także właściwościami oczyszczającymi organizm. Co ciekawe, szczególnie można go stosować w przypadku wzdęć. Przez 7 dni należy używać imbiru do wielu potraw, aby móc cieszyć się pożądanymi efektami.

Aby jednak oczyścić organizm ze zbędnych toksyn zalecane jest częste picie wody mineralnej, spożywanie jogurtów bogatych w błonnik, unikanie tłustych potraw a także podjadania późnym wieczorem.

Smukła sylwetka jest marzeniem wielu kobiet na całym świecie. Niektóre z nich, które pragną ją osiągnąć głodzą się i wymiotują, aby oczyścić organizm. Twierdzą bowiem, że taka droga detoksu organizmu jest wskazana, a nawet potrzebna. Nic bardziej mylnego. Przede wszystkim należy pamiętać, że będąc na diecie nie należy w ogóle nie jeść, ale ograniczyć spożywanie produktów i niektóre zastąpić zupełnie innymi produktami w wersji light. Przede wszystkim nie należy się głodzić, ponieważ ten proces wcale nie sprzyja zdrowiu i potrafi doprowadzić do rozregulowania organizmu, co skutkuje spowolnionym metabolizmem.
Detoks owocowy powinien być przemyślaną decyzją. Warto też pamiętać, że owoce możemy dowolnie łączyć i mieszać z innymi składnikami odżywczymi, które spożywamy na co dzień. Takie rozwiązanie dla wielu osób może być korzystne.

reklama

Suplementy

www.klubodchudzania.pl www.antykoncepcja.net www.astmaoskrzelowa.pl