Ostropest plamisty dawkowanie i sposób użycia

Ostropest plamisty dawkowanie i sposób użycia

Dawkowanie ostropestu plamistego oraz sposób jego użycia to kluczowe elementy, które decydują o tym, czy ostropest plamisty przyniesie nam pozytywne korzyści zdrowotne. W tym miejscu chciałbym przybliżyć Ci podstawowe informacje dotyczące dawkowania oraz sposobu użycia ostropestu.

Dawkowanie ostropest plamisty podstawy

Na początek ważna kwestia. Należy pamiętać, że aby ostropest plamisty przyniósł pożądane rezultaty to powinien być stosowany przez odpowiedni okres czasu, a przy tym regularnie. Dlaczego? Ostropest plamisty jak większość naturalnych środków leczniczych korzystnie działa na organizm (w tym przypadku na wątrobę) dopiero po odpowiednio długim okresie stosowania.
Ile więc przeciętnie powinno się stosować ostropest plamisty? Średnio jest to około 3 miesiące codziennie po jednej łyżeczce zmielonych owoców ostropestu.
Oczywiście jest to sprawa dość indywidualna i ten okres około 3 miesięcy jest dobry, aby wspomóc wątrobę, która nie jest poważnie chora czy uszkodzona. W przypadku chorób wątroby i regeneracji poważniejszych uszkodzeń konieczna będzie indywidualna konsultacja z lekarzem. Ważne jest to również z tego względu, gdyż każdy przypadek jest indywidualny i powinien być rozpatrywany indywidualnie.

Ostropest plamisty sposób użycia

Jak stosować ostropest plamisty? Osobiście polecam zakup całych owoców ostropest plamistego, a następnie samodzielne ich zmielenie i spożywanie samych lub jako dodatek do potraw. W wymienionej powyżej dawce, czyli profilaktycznie jest to 1 łyżeczka do herbaty.
Dlaczego tak? Ponieważ tak przygotowany ostropest ma najsilniejsze właściwości lecznicze. Kupując już zmielony ostropest plamisty narażamy się na to, że dostaniemy partię która była dosyć długo magazynowana. Zmielony i długo magazynowany ostropest może stracić część swoich właściwości leczniczych, a przy tym po prostu narażony jest na wywietrzenie.

Gdzie kupić ostropest plamisty?

Jest wiele źródeł w których można zakupić ostropest. Ja od siebie mogę polecić to miejsce: kup ostropest plamisty.
Ostropest z tego źródła sam zamawiałem i nie mam większych zastrzeżeń.

Jak widać stosowanie ostropestu to nic trudnego. Może być spożywany sam lub stanowić dodatek do potraw. Ważne, aby pamiętać o regularności jego przyjmowania, gdyż to konieczny warunek aby uzyskać pożądane korzyści.

 

reklama

Suplementy

www.klubodchudzania.pl www.antykoncepcja.net www.astmaoskrzelowa.pl