Jak odzyskać energię i wigor

Jak odzyskać energię i wigor

Pamiętasz, kiedy byłeś dzieckiem, mogłeś biegać godzinami, bawić się cały dzień i nie czułeś zmęczenia.

Czy uwierzysz, że możesz odzyskać tę energie, jeśli będziesz oczyszczać swój organizm.

Nie musisz w tym celu wydawać masy pieniędzy, głodzić się, ciągle chodzić do lekarza. Oczyszczenie organizmu zapewni ci odzyskanie dawnej energii, prowadzenie zdrowego życia, uniknięcie poważnych chorób.

Organami odpowiedzialnymi za codzienne oczyszczenie organizmu są: jelito grube, wątroba i nerki.

We współczesnym świecie te organy sa cały czas bombardowane chemikaliami pochodzacymi z pestycydów w żywności i ubraniach, zanieczyszczenia środowiska. Chemia wnika do organizmu także przez wzbogacacze żywności takie jak konserwanty, sztuczne kolory i smaki. Te niepotrzebne substancje są przechowywane, najczęściej w tkance tłuszczowej, ponieważ organizm nie wie co z nimi zrobić.

Niektórzy eksperci w dziedzinie zdrowia twierdzą, że toksyny w organizmie przyczyniają się do wielu chorób. Inni twierdza, że złogi w jelicie grubym, są przyczyną wszystkich chorób.

Oczyszczenie pozwala pozbyć się tych toksyn. Uwalnia jelito grube, wątrobe oraz nerki z niepotrzebnego balastu.

Jak wszystko inne także nasze organy potrzebują odpoczynku aby się oczyścić. W wielu kulturach istniał religijny nakaz postu. Obecnie mało kto go stosuje, gdyż nie rozumiemy sensu postu i uważamy go za jakiś przeżytek z dawnych czasów.

Podobnie jak post, oczyszczenie nie powinno być przeprowadzane ciągle. Dieta oczyszczająca powinna trwać pare dni. Nie jest zalecana dla kobiet w ciąży i karmiących.

Rodzaje popularnych diet oczyszczających

 • soki warzywne - zielony sok z marchwi oraz warzyw liściastych, jak również owoców. Niektórzy specjaliści zalecają aby przed dietą oczyszczającą przygotować się jedząc jeden dzień wyłącznie warzywa i owoce. W czasie diety je się tylko soki warzywne. Z diety wychodzi się stopniowo - najpierw jemy warzywa i owoce, a potem stopniowo wprowadza się inne potrawy. Jednym z rodzajów diety sokowej jest słynna dieta cytrynowa polegająca na piciu wyłącznie soku z cytryny z syropem klonowym i wodą. Jest to bardzo popularna dieta, którą stosowały znane gwiazdy. W rzeczywistości diety te są głodówkami, gdyż pije się tylko soi i nie je nic innego.
 • dieta owocowo-warzywna - je się tylko owoce i warzywa. Mogą być surowe lub gotowane. Zdaniem specjalistów taka dieta uwalnia organizm od stresu spowodowanego jedzeniem nabiału i mięsa.
 • picie wody + głodówka - wielu specjalistów uznaje ten rodzaj diety jako niebezpieczny. Można zaburzyć w ten sposób bilans elektrolitów. Tego rodzaju dietę można stosować najwyżej przez 1 dzień.

Powyższe rodzaje diet należą do tych ostrych, opartych na głodówce.

Czy wiesz że delikatne diety są równie skuteczne?

Większość ludzi nie może wziąć urlopu aby przeprowadzić głodówkę lub ostra dietę oczyszczająca. Na szczęście są też delikatne metody, które pozwolą ci oczyścić się nie zmieniając normalnego życia i nie biorąc urlopu.

 • surowe warzywa i owoce jesz wyłącznie przez 2-3 dni, pijesz wodę, ziołowe herbaty, naturalne soki owocowe
 • medytacja i wizualizowanie przepływu energii - można medytować codziennie lub tylko pare razy w tygodniu
 • kreatywne oczyszczenie - dodanie do swojej codziennej diety jak najwięcej świeżych, organicznych koktajli przygotowanych z warzyw i owoców jak brokuły, szpinak, jabłka, jagody i porzeczki, cytrusy, gruszki, brzoskwinie. Do koktajlu możemy dodać także suplementy diety zawierające błonnik
 • oczyszczenie przy pomocy preparatów błonnikowych np. podwójna celuloza

Najlepsza metoda to stałe oczyszczanie - po prostu zmiana trybu życia

 • przerzucenie się na organiczne, świeże jedzenie zamiast gotowych, paczkowanych, przetworzonych produktów
 • Regularne ćwiczenie
 • Stosowanie wyłącznie naturalnych, nietoksycznych środków czyszczących, kosmetyków, mydła, dezodorantów, szamponów itp
 • mięso tylko parę razy w tygodniu i tylko ze zwierząt z naturalnych hodowli karmionych trawą
 • ograniczenie nabiału
 • ograniczenie cukru i zastąpienie go miodem, syropem klonowym lub stevią
 • pij dużo wody
reklama

Suplementy

www.klubodchudzania.pl www.antykoncepcja.net www.astmaoskrzelowa.pl