Jogurt na odchudzanie

Jogurt na odchudzanie

Różne badania wykazały, że jogurt może być pomocny w trakcie odchudzania (zmniejszania masy ciała, tłuszczu), zwłaszcza w obszarze brzucha. Ten artykuł opisuje w jaki sposób jogurt przyczynia się do utraty wagi.

Nabiał może przyśpieszyć odchudzanie – wiele osób uważa produkty mleczne za tuczące, dlatego też wykreśla je ze swojego jadłospisu. Te osoby nie wiedzą o tym, że włączenie niektórych produktów mlecznych do diety może przyczynić się do zmniejszenia wagi ciała. W rzeczywistości badania wykazały, że można schudnąć jedząc jogurt. Rodzaj i ilość spożywanego jogurtu decyduje o tym ile centymetrów można zredukować z talii.

W jaki sposób jogurt wspomaga odchudzanie?

Niektóre badania wykazały, że wapń zawarty w jogurcie (i innych produktach mlecznych) uniemożliwia odkładanie się tłuszczu i może zwiększyć metabolizm. Jogurt ze względu na dużą zawartość wapnia jest uważany za produkt, który pomaga schudnąć. Nie jest to jednak jedyny powód, dla którego warto promować jogurt jako produkt wspomagający odchudzanie.

Wielu ekspertów twierdzi, że możliwe jest zmniejszenie wagi ciała jedząc jogurt, ponieważ jest to przekąska niskokaloryczna. Jedna filiżanka jogurtu zawiera około 100 kalorii, dlatego jedząc jogurt w trakcie dnia zamiast wysokokalorycznych przekąsek będziemy w stanie szybciej zrzucić zbędne kilogramy. Kolejny powód, dla którego warto promować jogurt jako dobry dodatek w diecie odchudzającej jest białko, które pomaga w utrzymaniu uczucia pełności na dłużej.

Badania wykazały, że osoby które były na diecie odchudzającej i jadły jogurt straciły średnio 1,5 kilograma więcej niż osoby, które stosowały dietę odchudzającą bez jogurtu. Osoby biorące udział w tym badaniu spożywały 90 – 180 gram odtłuszczonego jogurtu dziennie (zalecane dla osób które chcą schudnąć jedząc jogurt). Badania te wykazały również, że grupa osób przyjmująca jogurt straciła o 81 procent więcej tłuszczu (z obszaru brzucha) niż grupa stosująca dietę bez jogurtu. Osoby, które mają tendencję to odkładania tłuszczu w okolicy brzucha powinny włączyć jogurt do swojej diety odchudzającej.

Odchudzaj się jedząc jogurt odtłuszczony lub o niskiej zawartości tłuszczu. Osoby, które starają się zmniejszyć masę ciała jedząc jogurt powinny wybrać odpowiedni typ. Odtłuszczony jogurt jest najlepszy, ale ten o niskiej zawartości tłuszczu może być również stosowany. Należy również zwrócić uwagę na ilość cukru zawartą w jogurcie, te z niższą zawartością cukru są lepsze.

Dieta o obniżonej kaloryczności w połączeniu z nisko tłuszczowym lub beztłuszczowym jogurtem może być bardzo skutecznym rozwiązaniem dla osób, które chcą schudnąć.

reklama

Suplementy

www.klubodchudzania.pl www.antykoncepcja.net www.astmaoskrzelowa.pl